Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Kompendium wiedzy

Mapka

1

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

Podsumowanie konkursu „Budujemy karmniki dla ptaków”.

W dniu 21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Tylawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu przyrodniczo-technicznego „Budujemy karmniki dla ptaków” zorganizowanego przez szkołę oraz Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. W określonym przez regulamin terminie uczniowie wykonali 6 prac (karmników). Komisja konkursowa, w której oprócz organizatorów uczestniczył przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Dukli, postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

W kategorii wiekowej Szkoła Podstawowa:  

I miejsce uzyskała praca Marcina Kwaśnowskiego  z kl. VI,  

II miejsce Szymona Bala z kl.VI  

III miejsce prace Wiktorii Malinowskiej z kl.VI i Patryka Łątki z kl. VI.

W kategorii Gimnazjum:

 I miejsce praca Pawła Madeja z kl. II

 II miejsce Łukasza Baranieckiego z kl. II.

Organizatorzy podziękowali młodzieży za udział w konkursie i wyrazili nadzieję, że przekazane upominki będą zachętą do udziału w innych imprezach tego typu. Zachęcali też do obserwowania karmników i wykonywania zdjęć fotograficznych żerujących w nich ptakom.

Konkursowe karmniki zostaną zainstalowane w okolicy Zespołu Szkół Publicznych w Tylawie, przy dukielskiej siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz przy Urzędzie Miejskim w Dukli.

  • Data aktualizacji: 2018-07-20 07:56
  • |
  • Licznik odwiedzin: 4 220 329