Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • Gminny Konkurs Ekologiczny w Jasionce.

  W dniu 27 kwietnia 2017 roku przedstawiciel  Zespołu uczestniczył w pracach jury XI Gminnego Konkursu Ekologicznego szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Dukla. W bieżącym roku uczestników eliminacji  podejmował Zespół Szkół Publicznych w Jasionce. 

 • Edukacja przyrodnicza w Szkole Podstawowej w Makowiskach.

  W dniu 19 kwietnia 2017 roku w nawiązaniu do zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Makowiskach odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 30 dzieci z klas od 0 do VI i ich opiekunów.

 • Edukacja przyrodnicza z przedszkolakami.

  W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Przedszkolu Samorządowym w Korczynie odbyły się zajęcia przyrodnicze z grupą 80 dzieci i ich 4 opiekunkami. 

 • Gimnazjaliści z Dukli w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 31 marca 2017 roku ekspozycję edukacyjno-przyrodnicza zwiedziła grupa 13 uczniów z opiekunem z Gimnazjum w Dukli. 

 • Zwiedzanie ekspozycji w siedzibie Zespołu.

  W dniu 30 marca 2017 roku uczniowie klasy II i III z Zespołu Szkół w Jasionce uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. 

 • Edukacja w Szkole Podstawowej w Długiem.

  W dniu 29 marca 2017 roku pracownik Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne z udziałem 44 uczniów i ich opiekunów w Szkole Podstawowej w Długiem koło Zarszyna. 

 • Gimnazjaliści z Jasionki w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 28 marca 2017 roku ekspozycję edukacyjno-przyrodniczą Zespołu zwiedziła grupa 27 uczniów Gimnazjum w Jasionce ze swoimi opiekunami. 

 • Wycieczka edukacyjna Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej.

  W dniu 28 marca 2017 roku w sali edukacyjnej Zespołu przebywała grupa 27 uczniów i ich 3 opiekunów ze Szkoły Podstawowej w Gwoźnicy Górnej. Celem wycieczki szkolnej było zwiedzenie ekspozycji edukacyjno-przyrodniczej oraz wysłuchanie prelekcji na temat parków krajobrazowych. 

 • Edukacja przyrodnicza w Wysokiej Strzyżowskiej.

  W dniu 22 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiej Strzyżowskiej odbyły się zajęcia z udziałem 40 dzieci i ich opiekunów. Tematyka spotkania obejmowała zwierzęta związane ze środowiskiem wodnym, z potokami i rzekami Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

 • Edukacja w Pierwszym Dniu Wiosny.

  W Pierwszym Dniu Wiosny (21 marca 2017 r.) siedzibę Zespołu odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Dukli. Spotkanie rozpoczęła prelekcja dotycząca atrakcji turystycznych nadzorowanych przez Zespół parków krajobrazowych, a także przybliżenie działań prowadzonych przez pracowników Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.  

 • Edukacja w Zakładzie Karnym w Moszczańcu.

  W dniu 17 marca 2017 roku w Zakładzie Karnym w Łupkowie Oddział Zewnętrzny w Moszczańcu pracownicy Zespołu przeprowadzili zajęcia edukacyjne na temat atrakcji przyrodniczych i kulturowych oraz zakresu działania Karpackich Parków Krajobrazowych. 

 • Przedszkolaki w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 8 marca 2017 roku 12 dzieci z Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” w Dukli zwiedziło ekspozycje edukacyjno-przyrodniczą Zespołu. 

 • Edukacja przyrodnicza w Zespole Szkół w Siedliskach-Bogusz.

  W dniu 1 marca 2017 roku w Zespole Szkól w Siedliskach-Bogusz odbyły się zajęcia przyrodnicze z dwiema grupami młodzieży. Dzieci ze szkoły podstawowej wysłuchały prelekcji na temat ochrony przyrody i wybranych zwierząt zamieszkujących okoliczne lasy, natomiast młodzież gimnazjalna poznała walory przyrodnicze i kulturowe Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego, w którego otulinie położone są Siedliska-Bogusz.

 • Edukacja przyrodnicza w Gimnazjum w Krzywczy.

  W dniu 27 lutego 2017 roku w Gimnazjum w Krzywczy odbyły się zajęcia z grupą 20 uczniów biorących udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. 

 • Dzieci z Jasionki zwiedziły ekspozycję edukacyjno -przyrodniczą w Zespole.

  W dniu 21 lutego 2017 roku grupa 19 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jasionce uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych w oparciu o ekspozycje edukacyjno-przyrodniczą Zespołu.

 • Zajęcia edukacyjne w Sanoku.

  W dniu 17 lutego 2017 roku w Gimnazjum nr 2 w Sanoku odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem  26 słuchaczy. Uczestniczyła w nich młodzież przygotowująca się do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” oraz poszerzająca wiedzę w ramach warsztatów ekologiczno-przyrodniczych.

 • Edukacja w Odrzykoniu.

  W dniu 15 lutego 2017 roku w Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu odbyła się prelekcja przedstawiciela Zespołu na temat walorów przyrodniczych, kulturowych i historii Czarnorzecko–Strzyżowskiego  Parku Krajobrazowego. 

 • Styczniowa edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży.

  W dniu 12 stycznia 2017 roku przedstawiciel Zespołu przeprowadził zajęcia dla 45 słuchaczy z Gimnazjum w Wiśniowej  na temat walorów przyrodniczych i kulturowych pobliskiego Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

 • Edukacja przed etapem wojewódzkim konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

  W dniu 26 stycznia 2017 roku Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie do swojej siedziby zaprosił dwie drużyny biorące udział w etapie wojewódzkim XVI Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

 • Harcerze z Krościenka Wyżnego zwiedzili ekspozycję edukacyjno-przyrodniczą w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  W dniu 23 stycznia 2017 roku siedzibę Zespołu odwiedzili harcerze z Krościenka Wyżnego. Zwiedzanie rozpoczęto od przybliżenia uczestnikom działalności Zespołu oraz krótkiej charakterystyki parków krajobrazowych zarządzanych przez Zespół. 

 • Zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Komborni.

  W dniu 13 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Komborni odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 22 uczniów i ich opiekuna.  Dzieciom przedstawiono prezentację o pobliskim Czarnorzecko- Strzyżowskim Parku Krajobrazowym.

 • Edukacja przyrodnicza w Szkole Podstawowej w Woli Jasienickiej.

  W dniu 12 grudnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Woli Jasienickiej przedstawiciel Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne z grupą 98 słuchaczy. Podczas prelekcji przedstawiono walory przyrodnicze i kulturowe Czarnorzecko-Strzyżowskiemu Parkowi Krajobrazowemu, na terenie którego położona jest szkoła. 

 • Edukacja w Zespole Szkół w Żyznowie.

  W dniu 1 grudnia 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne w Zespole Szkół w Żyznowie. Uczniowie podzieleni na grupy ze szkoły podstawowej i z gimnazjum (łącznie 66 osób) wysłuchali prelekcji na temat, graniczącego ze szkołą, Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. 

 • Zajęcia edukacyjne w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie.

  W dniu 29 listopada 2016 roku w Miejskim Zespole Szkół w Strzyżowie odbyły się zajęcia edukacyjne dla dwóch grup słuchaczy, ze szkoły podstawowej i z gimnazjum, łącznie 234 osoby.

 • Edukacja w Szkole Podstawowej w Godowej.

  W dniu 28 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej w Godowej odbyły się zajęcia edukacyjne z grupą 19 słuchaczy. Podczas prelekcji przedstawiono walory przyrodnicze i kulturowe Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego przy granicy którego położona jest szkoła. 

 • Zajęcia przyrodnicze dla dzieci z Jaszczurowej.

  W dniu 24 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej odbyły się zajęcia edukacyjne z grupą 21 słuchaczy. Omówiono formy ochrony przyrody funkcjonujące na terenie województwa podkarpackiego, w tym Karpackie Parki Krajobrazowe. 

 • Edukacja przyrodnicza w Gimnazjum w Lutowiskach.

  W dniu 23 listopada 2016 roku w Gimnazjum w Lutowiskach odbyły się zajęcia z grupą 16 uczniów biorących udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. 

 • Edukacja przyrodnicza w Szkole Podstawowej w Węglówce i Łękach Strzyżowskich.

  W dniu 9 listopada 2016 roku przedstawiciel Zespołu przeprowadził prelekcję o tematyce przyrodniczej w Szkole Podstawowej w Węglówce dla grupy 38 dzieci a następnie w Szkole Podstawowej w Łękach Strzyżowskich dla 100 uczniów. 

 • Spotkanie edukacyjne w Cisnej.

  W dniu 8 listopada 2016 roku w Zespole Szkół w Cisnej odbyły się zajęcia edukacyjne z grupą 42 dzieci i ich opiekunami. Pogadanka na temat ochrony przyrody oraz biologii niektórych zwierząt naszych lasów spotkała się z zainteresowaniem słuchaczy.

 • Wizyta w Zespole seniorów z Korczyny.

  Z dużą satysfakcją w dniu 18 października 2016 roku przyjęto w Zespole wizytę 18 podopiecznych Domu Seniora VIGOR w Korczynie. Przybyli goście realizowali szerszy program wycieczki, ale nie zabrakło w nim zwiedzenia wystawy eksponatów faunistycznych w siedzibie Zespołu. 

 • Przedszkolaki z Targowisk na wycieczce w Dukli.

  W dniu 14 października 2016 roku grupa 21 dzieci z opiekunami wybrała się na wycieczkę do Dukli. Głównym punktem programu było zwiedzenie wystawy faunistycznej w Zespole a następnie projekcja filmu rysunkowego na temat ochrony środowiska. 

 • Przedszkolaki z Dukli poznają zwierzęta.

  W dniu 13 października 2016 roku przedstawiciel Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne ze 150 osobową grupą dzieci z Przedszkola przy Zespole Szkół nr 1 w Dukli. 

 • Przedszkolaki z Jasła na wycieczce w Dukli.

  W dniu 11 października 2016 roku 46 dzieci wraz z ich opiekunami z Przedszkola Miejskiego Nr 12 w Jaśle wybrało się na wycieczkę do Dukli. Oprócz spaceru po miasteczku w programie były zajęcia w sali edukacyjnej Zespołu.

 • Podsumowanie konkursu przyrodniczego w Szkole Podstawowej w Iwoniczu Zdroju.

  W dniu 4 października 2016 roku w Szkole Podstawowej im. ks. dra Jana Rąba w Iwoniczu Zdroju odbyło się uroczyste podsumowanie II Gminnego Konkursu „Moje wakacyjne spotkanie z przyrodą”.  

 • Edukacja dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Turystycznego „CYBA”.

  W dniu 30 września 2016 roku przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla 45 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Jedlicze. Odwiedzenie Naszej siedziby było pierwszym punktem planowanej przez Stowarzyszenie Turystyczne „CYBA” wycieczki terenowej. 

 • Dzieci z Szufnarowej w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 29 września 2016 roku w zajęciach w sali edukacyjnej Zespołu uczestniczyło 48 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szufnarowej. Dzieci obejrzały eksponaty faunistyczne oraz wysłuchały informacji o poszczególnych gatunkach zwierząt. 

 • Przedszkolaki z Krosna w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 28 września 2016 roku do sali edukacyjnej Zespołu przyjechała grupa 57 dzieci wraz z 7 opiekunami z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Krośnie. Uczniów najbardziej interesowały eksponaty faunistyczne i opowieści o ich biologii.

 • Dzieci z Przedszkola Św. Józefa w Krośnie na zajęciach w Zespole.

  Dzieci z Przedszkola Św. Józefa w Krośnie po przejściu trasą ścieżki przyrodniczej „Przy Zamku Kamieniec” utworzonej na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego przyjechały w dniu 27 września 2016 roku do siedziby Zespołu by kontynuować edukację.

 • Dzieci z Iskrzyni w sali Zespołu.

  W dniu 27 września 2016 roku 17 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iskrzyni uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w siedzibie Zespołu. Słuchacze zwiedzając wystawę eksponatów faunistycznych wykazali się dużym zainteresowaniem i zadawali pytania na temat dzikich zwierząt.  

 • Edukacja przyrodnicza i historyczna dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wietrznie.

  W dniu 26 września 2016 roku 20 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wietrznie wzięło udział w zajęciach terenowych na trasie ścieżki przyrodniczej „Do złotej studzienki”. Ma ona kształt pętli o długości 4 km i jest miejscem kultu św. Jana z Dukli. 

 • Edukacja ekologiczna uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Krośnie.

  W dniu 26 września 2016 roku w sali edukacyjnej Zespołu przebywała grupa 38 uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Krośnie. Uczniowie zwiedzili wystawę przyrodniczą z eksponatami i wysłuchali komentarza na temat poszczególnych gatunków fauny. 

 • Przedszkolaki na zajęciach terenowych.

  W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia  Przedszkolaka w dniu 20 września  2016 roku przedstawiciel  Zespołu przeprowadził zajęcia  terenowe z  udziałem 42 dzieci z Przedszkola Świętego Józefa  w Krośnie „pod czujnym okiem” 6 opiekunów. Marszrutę rozpoczęto spod zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu, gdzie padły już pierwsze pytania dzieci o rolę i historię tego obiektu. 

 • Edukacja w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  W dniu 14 września 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne dla 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Dukli. Uczniowie zwiedzili ekspozycję przyrodniczo – historyczną  oraz uczestniczyli  w projekcji filmów  o tematyce przyrodniczej.

 • Dzieci z Iwli w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 13 września 2016 roku w sali edukacyjnej Zespołu odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 32 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwli. Szczególne zainteresowanie uczestników spotkania wzbudziły eksponaty faunistyczne oraz informacje o ich biologii. 

 • Wakacyjna edukacja harcerzy.

  W dniu 28 lipca 2016 roku pracownik Zespołu spotkał się z 50 osobową grupą harcerzy z Hufca Krosno przebywających na obozie letnim w Stanicy Harcerskiej „Wola” w Woli Michowej. 

 • Wakacyjny wypoczynek połączony z edukacją.

  Prowadzący wakacyjne świetlice środowiskowe w Makowiskach i w Starym Żmigrodzie postanowili połączyć wypoczynek letni z edukacją. Zajęcia przeprowadzono w dniu 21 lipca 2016 roku w sali dydaktyczno – edukacyjnej oraz w Terenowej Bazie Edukacyjnej obok siedziby Zespołu. 

 • Edukacja przedszkolaków z Rogów.

  W dniu 27 czerwca 2016 roku do sali edukacyjnej Zespołu przyjechało 25 przedszkolaków z Rogów wraz z 7 opiekunkami. Zajęcia edukacyjne rozpoczęły się od filmów rysunkowych o tematyce przyrodniczej i pogadanki o przyczynach i celach ochrony przyrody.

 • Zabawa i edukacja przyrodnicza przedszkolaków.

  W dniu 24 czerwca 2016 roku siedzibę Zespołu odwiedziły dzieci z Przedszkola w Łężynach. W trakcie zajęć w siedzibie Zespołu przedstawiono przedszkolakom walory środowiska kulturowego prezentując przedmioty codziennego użytku, które dają wyobrażenie o dawnym życiu na wsi oraz wykonywanych pracach w gospodarstwie domowym. W dalszej części zwiedzający mogli zapoznać się z bogactwem przyrody parków krajobrazowych i obejrzeć ekspozycję przyrodniczą.

 • Zajęcia edukacyjne w Jaszczurowej.

  W dniu 17 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Jaszczurowej odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 33 dzieci. Starsi uczniowie wysłuchali prelekcji na temat pobliskiego Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego a młodsze o zwierzętach żyjących w naszych lasach.

 • Przedszkolaki z Głowienki w sali edukacyjnej.

  W dniu 17 czerwca 2016 roku w sali edukacyjnej Zespołu przebywała grupa 38 przedszkolaków z Głowienki. Dzieci obejrzały wystawę faunistyczna i wysłuchały komentarza na temat poszczególnych eksponatów oraz wymogów ochrony przyrody. 

 • Rajd z okazji Dnia Dziecka.

  Z okazji Dnia Dziecka w dniu 4 czerwca 2016 roku Zespół zorganizował rajd dzieci i ich opiekunów (25 osób) z Domu Dziecka w Żyznowie. Program rajdu obejmował przejście trasą turystyczną po terenie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. 

 • Edukacja dzieci z Jaślisk w sali edukacyjnej i w terenie.

  W dniu 1 czerwca 2016 roku 21 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaśliskach uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w sali edukacyjnej Zespołu na temat ochrony przyrody oraz wartości przyrodniczych i historycznych Jaśliskiego Parku Krajobrazowego. 

 • Zajęcia w sali edukacyjnej Zespołu.

  W miesiącu maju w sali edukacyjnej Zespołu odbyły się zajęcia edukacyjne z grupą 22 dzieci z Przedszkola w Dukli, 42 dzieci z Przedszkola w Miejscu Piastowym oraz 12 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lubatówce.

 • Sejmik Ekologiczny w Węglówce.

  W dniu 31 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Węglówce odbył się XVI Sejmik Ekologiczny szkół z terenu gminy Korczyna. W tym roku hasłem problemowym było „Zdrowo jemy, dobrze się czujemy”. 

 • Warsztaty ornitologiczne w Tyrawie Wołoskiej.

  Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków we współpracy z Fundacją Dziedzictwa Przyrodniczego zorganizowało warsztaty z zakresu edukacji środowiskowej pod hasłem „Przyroda polskich Karpat - jak wiedzę o niej wykorzystać w procesie edukacji środowiskowej”. W spotkaniu które odbyło się     w dniu 18 maja 2016 roku w Tyrawie Wołoskiej licznie uczestniczyli nauczyciele przyrody oraz przedstawiciel Zespołu.

 • Prelekcja w Gimnazjum w Mchawie.

  W dniu 16 maja 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 33 uczniów z Gimnazjum w Mchawie. Tematyka prelekcji przeprowadzonej przez pracownika Zespołu obejmowała walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe pobliskiego Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto dla szkoły i młodzieży przekazano publikacje edukacyjne i promocyjne. 

 • Edukacja ekologiczna w Łężanach.

  W dniu 13 maja 2016 roku 100 uczniów Szkoły Podstawowej w Łężanach wysłuchało prelekcji pracownika Zespołu na temat ochrony przyrody i zwierząt żyjących w naszych lasach. Dla szkoły przekazano komplet publikacji edukacyjnych Zespołu a dla dzieci gadżety promujące parki krajobrazowe. 

 • W teren z seniorami !

  W dniu 12 maja 2016 roku 38 osób zrzeszonych w Klubie Seniora Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazownictwa Oddział w Sanoku uczestniczyło w wycieczce krajoznawczej prowadzonej przez przedstawiciela Zespołu po terenie Jaśliskiego Parku Krajobrazowego.

 • Edukacja Szkole Podstawowej w Polanie.

  W dniu 11 maja 2016 roku odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 24 dzieci w Publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej w Polanie. Dzieci wysłuchały prezentacji na temat walorów przyrodniczych i kulturowych miejscowego Parku Krajobrazowego Doliny Sanu oraz na temat zwierząt występujących w okolicznych lasach. Spotkanie było też okazją do przekazania szkole oraz dzieciom publikacji edukacyjnych i promocyjnych Zespołu.

 • Przedszkolaki poznają przyrodę.

  W dniu 6 maja 2016 roku pracownik Zespołu przeprowadził spotkanie edukacyjne z udziałem 49 dzieci w Przedszkolu w Iwoniczu. Dzieci poznały zwierzęta naszych lasów oraz podstawowe zagrożenia dla naszej przyrody.

 • Obchody Dnia Ziemi w Zespole Szkół w Jaśliskach.

  W dniu 28 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Jaśliskach odbyły się  obchody Dnia Ziemi w których uczestniczyło 240 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Na tę okoliczność młodzież przygotowała tematyczny program artystyczny.

 • Prelekcja o zasadach segregacji odpadów w Krempnej.

  W dniu 27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Krempnej przedstawiciel Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne dla 60 uczniów z klas 0-III. 

 • Turniej Wiedzy Ekologicznej w Rymanowie.

  W dniu 27 kwietnia 2016 roku w ramach przygotowań do przeprowadzenia XXIV edycji Turnieju Wiedzy Ekologicznej, w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbyła się prelekcja dla 28 uczestników Turnieju z siedmiu gimnazjów z terenu gminy Rymanów.

 • Dukielskie przedszkolaki obchodzą Dzień Ziemi.

  W dniu 26 kwietnia 2016 roku 175 dzieci z 7 oddziałów Przedszkola w Dukli uczestniczyło w obchodach Dnia Ziemi zorganizowanych przez Zespół wspólnie z Urzędem Miejskim w Dukli.

 • Edukacja ekologiczna w Wysokiej Strzyżowskiej.

  W dniu 19 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Wysokiej Strzyżowskiej odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 57 dzieci z klas od 0 do VI. Podczas spotkania pracownik Zespołu przedstawił prezentację na temat zwierząt żyjących w lasach Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego oraz zagrożeń środowiska przyrodniczego. 

 • Edukacja ekologiczna w Długiem.

  W dniu 12 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Długiem przedstawiciel  Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne z grupą 38 uczniów z klas IV-VI. Tematyka prelekcji obejmowała ochronę przyrody oraz charakterystykę zwierząt związanych ze środowiskiem wodnym a w szczególności biologię bobrów.

 • Edukacja przyrodnicza dzieci w Markuszowej i Kozłówku.

  W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej im.  Wincentego Witosa w Markuszowej odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 90 uczniów na temat walorów przyrodniczych i kulturowych Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.                                                                                 

 • Spotkanie z seniorami w Korczynie.

  W dniu 6 kwietnia 2016 roku w Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR” w Korczynie odbyło się spotkanie pracownika Zespołu z 17 seniorami. 

 • Edukacja ekologiczna dzieci w Korczynie.

  W dniu 1 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Korczynie pracownik Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne z dwiema grupami dzieci (52 uczniów).Starsze dzieci z klasy VI wysłuchały prelekcji na temat wartości przyrodniczych i kulturowych pobliskiego Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie z klas I-III zgromadzeni w świetlicy uczestniczyli w zajęciach na temat ochrony przyrody i środowiska oraz zwierząt żyjących w naszych lasach.

 • Edukacja przyrodnicza i historyczna w programie resocjalizacji osadzonych.

  W dniu 31 marca 2016 roku w Zakładzie Karnym w Nowym Łupkowie w Oddziale Zewnętrznym w Moszczańcu odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 22 skazanych w ramach programu resocjalizacji osadzonych. 

 • Edukacja w Szkole w Czarnej.

  W dniu 16 marca 2016 roku w Szkole w Czarnej odbyły się zajęcia ze 100 osobową  grupą uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Pracownik  Zespołu z pomocą prezentacji komputerowej przedstawił formy ochrony przyrody zorganizowane w  województwie podkarpackim oraz wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe Karpackich Parków Krajobrazowych. 

 • Edukacja przedszkolaków w Korczynie.

  W dniu 11 marca 2016 roku w Niepublicznym Przedszkolu Sióstr Służebniczek w Korczynie odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 17 dzieci.

 • Edukacja w Szkole Podstawowej w Wisowej.

  W dniu 9 marca 2016 roku na terenie podkarpackiej części Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki  w Szkole Podstawowej w Wisowej odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem  43 uczniów. 

 • Edukacja w Zespole Szkół w Kołaczycach.

  W dniu 4 marca 20116 roku w Zespole Szkół w Kołaczycach pracownik Zespołu przeprowadził zajęcia edukacyjne z trzema grupami dzieci /łącznie 344 osoby/. 

 • Zimowisko w Krośnie.

  W dniu 23 lutego 2016 roku  w Osiedlowym Domu Kultury w Krośnie miało miejsce spotkanie pracownika Zespołu z 42 dziećmi  korzystających z zimowiska zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Krośnie. Wygłoszona pogadanka na temat ochrony przyrody i zwierząt naszych lasów spotkała się z dużym zainteresowaniem, licznymi uwagami i pytaniami dzieci.

 • Edukacja podczas ferii zimowych.

  W dniu 22 lutego 2016 roku pracownik Zespołu udał się do Ośrodka Wypoczynkowego w Rudawce Rymanowskiej by spotkać się z grupą 25 dzieci przebywających na zimowisku zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Jarosławiu. 

 • Edukacja przyrodnicza dzieci.

  W  dniu 22 lutego 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Dukli pracownik Zespołu spotkał się z grupą  22 dzieci odpoczywających na półkolonii w ramach ferii zimowych. W przedstawionej prezentacji poruszono tematykę ochrony przyrody oraz zwierząt występujących w okolicznych lasach.        

 • Młodzi sportowcy w sali edukacyjnej.

  W czasie ferii zimowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dukli zorganizowano obóz sportowy dla 29 młodych sportowców. Program obozu poszerzono o edukację ekologiczną i zwiedzenie sali edukacyjnej Zespołu. 

 • Edukacja młodzieży gimnazjalnej w Narolu.

  W dniu 19 lutego 2016 roku w Gimnazjum w Narolu odbyły się zajęcia edukacyjne dla 12 uczniów gimnazjów z terenu parków krajobrazowych administrowanych przez Zespół Parków Krajobrazowych w Przemyślu. 

 • Spotkanie edukacyjne dla uczestników konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

  W dniu 18 lutego 2016 roku Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie do swojej siedziby zaprosił zwycięskie drużyny etapu parkowego konkursu ogólnopolskiego „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. 

 • Zajęcia w Szkole Podstawowej w Białobrzegach.

  W nawiązaniu do tegorocznej akcji "Sprzątania Świata 2015" w Szkole Podstawowej w Białobrzegach odbyła się prelekcja na temat zanieczyszczenia środowiska naturalnego i zasad  segregacji odpadów.  W zajęciach uczestniczyło 120 uczniów klas III,IV,V i VI  a  zadawane przez nich pytania świadczą o rozumieniu przez dzieci wagi tego problemu.

 • Dzieci z Jedlicza poznają pomniki przyrody.

  W dniu 14 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu odbyło się spotkanie pracownika Zespołu z zuchami z 11 GZ „Laskowe Orzeszki” na temat wybranych pomników przyrody zlokalizowanych w Karpackich Parkach Krajobrazowych.

 • Spotkanie edukacyjne w Zespole Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju.

  W dniu 16 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju odbyło się spotkanie edukacyjne z 70 dziećmi i młodzieżą przebywającymi na kuracji w Uzdrowisku Rymanów. 

 • Cykliczne zajęcia z młodzieżą z LO Dukla.

  W dniu 17 grudnia 2014 roku rozpoczął się cykl zajęć edukacyjnych dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Dukli. Na początek uczestnicy zwiedzili wystawę eksponatów faunistycznych oraz nową salę informacyjno – edukacyjną a następnie obejrzeli film o Beskidzie Niskim. Kolejne spotkania będą poświęcone walorom przyrodniczym, kulturowym i krajobrazowym parków krajobrazowych administrowanych  przez Zespół. 

 • Prelekcja w Gimnazjum w Przybówce.

  W dniu 15 września 2015 roku specjalista ds. edukacji  Zespołu spotkał się z 32 osobową grupą uczniów Gimnazjum w Przybówce. Podczas prelekcji omówiono walory przyrodnicze, historyczne i turystyczne pobliskiego Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto szkoła otrzymała zestaw publikacji Zespołu poświęconych temu tematowi.

 • Prelekcja w Jasielskim Domu Kultury.

  W dniu 12 lutego 2016 roku pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie przeprowadził prelekcję dla 50 osób zrzeszonych w Klubie Kulturalno -Turystycznym działającym przy Jasielskim Domu Kultury. 

 • Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Dukli nr 2 w sali edukacyjnej.

  W dniu 11 grudnia 2014 roku w sali edukacyjnej Zespołu odbyły się zajęcia z grupą młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Dukli nr 2. Uczestnicy spotkania wysłuchali pogadanki na temat systemu ochrony przyrody województwa podkarpackiego ze szczególnym uwzględnieniem Karpackich Parków Krajobrazowych, zwiedzili ekspozycję faunistyczną i etnograficzną oraz obejrzeli film krajoznawczy.

 • Harcerze ze Śląska w Parku Krajobrazowym Doliny Sanu.

  W dniu 14 sierpnia 2015 roku grupa 61 harcerzy i opiekunów z Hufca Ziemi Zawierciańskiej wzięła udział w zajęciach terenowych na trasie ścieżki przyrodniczo-historycznej „Dwernik-Otryt-Chmiel”. Marsz po ścieżce połączony z edukacją prowadzili przedstawiciele Nadleśnictwa Lutowiska i Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Wycieczkę zakończono zwiedzeniem cerkwi w Chmielu oraz przekazaniem jej uczestnikom materiałów edukacyjno-promocyjnych Zespołu.

 • Edukacja w Szkole Podstawowej w Dukli.

  W dniu 11 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej w Dukli odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem 35 uczniów. Pracownik Zespołu przedstawił walory przyrodnicze i kulturowe pobliskiego Jaśliskiego Parku Krajobrazowego oraz okolicy Dukli. 

 • Wakacyjna edukacja harcerzy.

  W dniu 15 lipca 2014 roku pracownik Zespołu spotkał się z młodzieżą przebywającą na obozie letnim w Stanicy ZHP Krosno w Woli Michowej. Podczas prelekcji urozmaiconej prezentacją komputerową omówiono walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego oraz zasady przebywania na tym obszarze.

 • Zajęcia z dziećmi i młodzieżą w Wietrznie.

  W dniu 4 grudnia 2014 roku odbyły się zajęcia z dziećmi w Szkole Podstawowej w Wietrznie na temat ochrony przyrody oraz zwierząt naszych lasów. Następnie młodzież gimnazjalna wysłuchała prelekcji na temat form ochrony przyrody oraz walorów przyrodniczych, historycznych i kulturowych Karpackich Parków Krajobrazowych.

 • Zajęcia w Szkole Podstawowej w Jodłowej.

  W związku z przekazaniem pod nadzór Zespołowi Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie podkarpackiej części Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki w dniu 15 kwietnia 2015 roku odbyły się zajęcia w Szkole Podstawowej w Jodłowej leżącej w sąsiedztwie Parku.

 • Dzieci z Chorkówki w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 3 grudnia 2014 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Chorkówce uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej Zespołu. W programie było zwiedzenie wystawy faunistycznej i etnograficznej, projekcja filmu krajoznawczego oraz rozpoznawanie głosów zwierząt za pomocą tablicy interaktywnej.

 • Wakacyjna edukacja w Lesku.

  W dniu 3 lipca 2015 roku w budynku Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Lesku odbyło się spotkanie pracownika Zespołu z młodzieżą z powiatów: tarnobrzeskiego i stalowowolskiego przebywającą na obozie letnim. 

 • Edukacja przed etapem wojewódzkim konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

  W ramach przygotowań młodzieży do udziału w  etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie przeprowadził cykl zajęć edukacyjnych w szkołach  uczestniczących w tej imprezie:

 • Dzieci z Piotrówki w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 21 listopada 20114 roku w sali edukacyjnej Zespołu przebywały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Piotrówce. Podczas zajęć edukacyjnych zwiedziły wystawę eksponatów faunistycznych a później obejrzały film krajoznawczy.

 • Zajęcia w Gimnazjum w Domaradzu.

  W dniu 13 kwietnia 2015 roku w Gimnazjum w Domaradzu odbyły się zajęcia edukacyjne na temat segregacji odpadów. Pracownik Zespołu przy pomocy prezentacji komputerowej przedstawił ogólne zasady gospodarki odpadami a reakcja młodzieży wskazywała, że rozumie ona potrzebę i pożyteczność działań w tym zakresie.

 • Młodzież z Brzozowa w Jaśliskim Parku Krajobrazowym.

  W dniu 24 czerwca 2015 roku w sali edukacyjnej Zespołu odbyły się zajęcia z udziałem młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie.

 • Edukacja w Gimnazjum w Cisnej.

  W dniu 20 listopada 2014 roku pracownik Zespołu przeprowadził zajęcia z zakresu edukacji przyrodniczej dla młodzieży Gimnazjum nr 1 im. płk. Kazimierza Iranka – Osmeckiego w Cisnej.

Strona 1 z 2
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2017-05-10 11:42
 • |
 • Licznik odwiedzin: 2 748 272