Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • Wigilia w Domu Dziecka w Żyznowie.

  W dniu 21 grudnia 2014 r. przedstawiciel Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie wziął udział w wieczorze wigilijnym zorganizowanym w Domu Dziecka w Żyznowie. Przed uroczystą kolacją wychowankowie domu dziecka wystawili jasełka i śpiewali kolędy. Po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor, wychowankowie, wychowawcy i zaproszeni goście podzielili się symbolicznym opłatkiem i składali sobie życzenia. Następnie odbyła się wspólna uroczysta wigilia, która była podsumowaniem tego tradycyjnego wieczoru.

 • Cykliczne zajęcia z młodzieżą z LO Dukla.

  W dniu 17 grudnia 2014 roku rozpoczął się cykl zajęć edukacyjnych dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Dukli. Na początek uczestnicy zwiedzili wystawę eksponatów faunistycznych oraz nową salę informacyjno – edukacyjną a następnie obejrzeli film o Beskidzie Niskim. Kolejne spotkania będą poświęcone walorom przyrodniczym, kulturowym i krajobrazowym parków krajobrazowych administrowanych  przez Zespół. 

 • Posiedzenie Rady Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  W dniu 15 grudnia 2014 r. odbyło się w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a posiedzenie Rady Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Posiedzenie poświęcone było podsumowaniu działalności Rady za okres minionej kadencji 2009-2014 oraz działalności Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie w roku 2014. Na zaproszenie Rady w posiedzeniu uczestniczył Dyrektor Departamentu Ochrony  Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz pracownicy Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

 • Etap gminny konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

  W dniu 12 grudnia 2014 roku odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Udział w nim wzięły drużyny gimnazjalistów z Gimnazjum we Frysztaku i Stępinie. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, zaś końcowa ocena drużyny była sumą punktów poszczególnych jej członków. W zmaganiach konkursowych najlepsi okazali się uczniowie z gimnazjum we Frysztaku, którzy zdobyli 184 punkty i to oni wezmą udział w III etapie /parkowym/ konkursu.

 • II SPOTKANIE MEDIACYJNE NATUROWEJ GRUPY ROBOCZEJ w obszarze Natura 2000 BIESZCZADY PLC180001.

  W dniu 23 października 2014 roku w Lutowiskach odbyło się drugie z pięciu Spotkań mediacyjnych Naturowej Grupy Roboczej zaplanowanych na obszarze Natura 2000 Bieszczady PLC180001 w ramach realizacji działań polegających na pełnieniu funkcji Moderatora w procesie konsultacji społecznych związanych tematycznie z Europejską Siecią Ekologiczną Natura 2000 na pięciu wybranych obszarach Natura 2000 objętych projektem Life nr 10 INF PL 677.

 • Posiedzenie Rady Naukowo – Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”.

  W dniu 17 października 2014 roku w Mucznem odbyło się posiedzenie Rady Naukowo – Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie”, w którym uczestniczył przedstawiciel Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

 • Podsumowanie IV Edycji Konkursu Fotograficznego.

  W dniu 31 października 2014 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IV Edycji Konkursu Fotograficznego „Przyroda i krajobraz w Karpackich Parkach Krajobrazowych” oraz wręczenie nagród i upominków.

 • Edukacja ekologiczna dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu.

  W dniu 29 października 2014 roku 31 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Iwoniczu wraz z opiekunami uczestniczyło w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej w sali edukacyjnej Zespołu. Słoneczna pogoda umożliwiła również prowadzenie spotkania w Terenowej Bazie Edukacyjnej a następnie dzieci zwiedziły stałą ekspozycję faunistyczną, która wzbudziła zainteresowanie, liczne pytania i komentarze.

Strona 1 z 40
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2014-12-22 09:58
 • |
 • Licznik odwiedzin: 607 309