Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • RUSZA XIV EDYCJA KONKURSU „POZNAJEMY PARKI KRAJOBRAZOWE POLSKI” rok szkolny 2014/2015

  W związku z rozpoczęciem XIV edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" rok szkolny 2014/2015 zapraszamy do udziału uczniów szkół gimnazjalnych z terenu parków krajobrazowych zarządzanych przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Szkoły zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres siedziby Zespołu do dnia 24 października 2014 roku.

   

 • Dzieci z Lubatówki poznają zwierzęta.

  W dniu 15 października 2014 roku w Szkole Podstawowej i Gimnazjum im. Orła Białego w Lubatówce odbyły się zajęcia edukacyjne dla dzieci z klas I-III na temat ochrony przyrody oraz zwierząt występujących w naszym środowisku.

 • Obchody "Święta Drzewa" w Gminie Wojaszówka.

  W dniu 10 października 2014 roku przedstawiciel Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie wziął udział w obchodach "Święta Drzewa" w Gminie Wojaszówka. Impreza odbyła się w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Łękach Strzyżowskich, której uczniowie przygotowali okolicznościowy program artystyczny i gdzie zorganizowano międzyszkolny quiz wiedzy o drzewach o tytuł "Przyjaciela Drzew" i konkurs plastyczny "Liście Jesieni".

 • Komunikat o przebiegu IV edycji Konkursu Fotograficznego.

  W dniu 8 października 2014 r. odbyło się posiedzenia Komisji Konkursowej, która wyłoniła laureatów IV edycji konkursu fotograficznego „PRZYRODA I KRAJOBRAZ W KARPACKICH PARKACH KRAJOBRAZOWYCH”. Organizatorzy - Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie i Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym nr 14 w Krośnie informują, że w regulaminowym terminie do 30 września 2014 roku prace konkursowe nadesłało 8 szkół z województwa podkarpackiego.

 • Obchody Światowego Dnia Turystyki.

  W dniu 4 października 2014 r. na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie koło Cisnej odbyły się wojewódzkie obchody Światowego Dnia Turystyki. Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie. Ważnym punktem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki było uhonorowanie osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju regionalnej turystyki.

 • IV Rajd Ekoturystyczny „Pieczonego Ziemniaka”.

  W dniu 3 października 2014 r. odbył się kolejny już IV Rajd Ekoturystyczny „Pieczonego Ziemniaka”. Miejscem tegorocznego rajdu był Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy – Nadleśnictwo Baligród. Trasa rajdu wiodła ścieżką przyrodniczą do najgrubszej jodły „Lasumiła” w Jabłonkach oraz ścieżką dydaktyczno - przyrodniczą przez rezerwat przyrody „Gołoborze” w Rabem. Organizatorem rajdu był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie przy współpracy z PTTK Oddział w Krośnie, a celem było zaprezentowanie młodzieży ciekawych walorów przyrodniczych i krajobrazowych Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego.

 • Edukacja ekologiczna młodzieży z Domaradza.

  W dniu 1 października 2014 roku młodzież z gimnazjum w Domaradzu zwiedziła stałą ekspozycję faunistyczną Zespołu. Następnie odbyły się zajęcia terenowe na trasie ścieżki historyczno-krajobrazowej „Na Węgierskim Trakcie” (Jaśliski Park Krajobrazowy) zakończone odwiedzeniem kościoła parafialnego w Jaśliskach – sanktuarium Matki Boskiej z Dzieciątkiem zwanej „Jaśliską”.        

 • Zajęcia terenowe dzieci z Łęk Dukielskich.

  W dniu 30 września 2014 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej w Łękach Dukielskich zwiedziły zamek Kamieniec w Odrzykoniu, z którego przeszły trasą ścieżki przyrodniczej w okolice rezerwatu przyrody „Prządki im. Prof. Henryka Świdzińskiego”.

Strona 1 z 36
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2014-10-16 12:18
 • |
 • Licznik odwiedzin: 512 189