Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • Rajd Górski "Powitanie Wiosny"

  W Dniu 21 marca 2014 r. odbył się XXXVIII Rajd Górski „Powitanie wiosny”.

  Organizatorem rajdu był PTTK Oddział w Krośnie,  w którym na zaproszenie uczestniczył pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. W rajdzie wzięła udział duża grupa młodzieży szkolnej około 150 osób wraz z opiekunami.

 • REGULAMIN IV EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  REGULAMIN IV EDYCJI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

  „PRZYRODA I KRAJOBRAZ W KARPACKICH PARKACH KRAJOBRAZOWYCH”
  1. Organizatorzy:
  Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie,
  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 w Krośnie.

 • Spotkanie w Saloniku Artystycznym Biblioteki Publicznej w Krośnie

  W dniu 26 marca 2014 r. pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w promocji tomiku poezji Jerzego Harasymowicza „Wszystkie wiersze są w bukach”. Promocja ta miała miejsce w Saloniku Artystycznym Biblioteki Publicznej w Krośnie, a powiązana była z jubileuszem 90-lecia Lasów Państwowych. Na spotkaniu tym zgromadzili się miłośnicy poezji Jerzego Harasymowicza, leśnicy i grono osób bliskich poecie.

 • Geo-Karpaty, czyli na międzynarodowym szlaku geoturystycznym od Prządek do Bubniszcza.

  Przygraniczne tereny Polski i Ukrainy to w dużej części fragment górskiego pasma Karpat, które swoim łukiem łączą wiele krajów. Granice państwowe, które na przestrzeni dziejów powstały i wielokrotnie się zmieniały dzielą góry pod względem kulturowym, etnicznym czy politycznym. Jest jednak wiele zjawisk i procesów które łączą te górskie krainy.

 • Konferencja Geo-Karpaty

  W dniu 7 marca 2014 r. pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w pierwszym dniu konferencji organizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Konferencja ta była zorganizowana w ramach projektu: Geo-Karpaty – możliwość rozwoju turystyki poznawczej w Karpatach, utworzenie polsko-ukraińskiego szlaku turystycznego.

 • Rajd zimowy

  W dniu 14 lutego 2014 r. pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w XI Rajdzie Zimowym do Złotej Studzienki w sąsiedztwie szczytu Cergowej. Miejsce rajdu zostało wybrane na okoliczność Roku Św. Jana z Dukli.


  W rajdzie uczestniczyła młodzież szkolna z młodszych klas wraz z opiekunami. Rajd był tak zaplanowany, aby młodzież mogła odwiedzić siedzibę Zespołu i zapoznać się z wiedzą  o Parkach Krajobrazowych , a następnie zaopatrzona w materiały promocyjne wyruszyć na trasę pieszą.

 • Koncert kolęd i pastorałek

  2014-03-03

  Noworoczne kolędowanie organizowane przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych  w Krośnie stało się już tradycją. Podobnie jak w zeszłym roku w Sanktuarium św. Jana z Dukli w dniu 12 stycznia 2014 r. po niedzielnej mszy o godz. 11.30 odbył się koncert kolęd i pastorałek.

 • Spotkanie opłatkowe w PTTK .

  2014-03-03

  Jak co roku w dniu 16 stycznia 2014 r. na spotkanie opłatkowe organizowane przez PTTK Oddział w Krośnie przybyła grupa zaproszonych gości , współpracowników i członków PTTK. Po raz pierwszy w spotkaniu brał udział nowo mianowany p.o. Dyrektor Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie Pan Łukasz Piróg.

Strona 1 z 28
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2014-04-14 14:08
 • |
 • Licznik odwiedzin: 126 696