Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • XII Rajd Zimowy po terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

  W dniu 20 lutego 2015 r. odbył się XII Rajd Zimowy po terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorem rajdu był PTTK Oddział w Krośnie, w którym na zaproszenie uczestniczył pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

 • „Leśne fotografie 2014”.

  W dniu 11 lutego 2015 r. pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w wernisażu wystawy pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród i wyróżnień laureatom konkursu „Leśne fotografie 2014”. Organizatorem wernisażu była Krośnieńska Biblioteka oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

 • Odkrzaczanie rezerwatu przyrody "Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego".

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie podjęła działania, mające na celu przywrócenie walorów krajobrazowych rezerwatu przyrody „Prządki im. prof. Henryka Świdzińskiego”. W ramach zaplanowanych prac jest wycięcie drzew i krzewów zasłaniających skały, a pozyskane drewno zostanie pozostawione do naturalnego rozkładu. Projekt jest realizowany przy współpracy Wójta Gminy Korczyna, Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Nadleśnictwa Kołaczyce.

 • Podsumowanie III edycji międzyszkolnego konkursu przyrodniczego „Obszary chronione województwa podkarpackiego”.

  W dniu 29 stycznia 2015 roku w Gimnazjum nr 2 w Rzeszowie odbył się II etap III edycji międzyszkolnego konkursu przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych „Obszary chronione województwa podkarpackiego”, który został objęty patronatem przez Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Do pierwszego etapu zgłosiło się 22 uczniów z 8 szkół. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej o wybranym parku narodowym lub krajobrazowym województwa podkarpackiego.

 • Podsumowujące spotkanie konsultacyjne "Magiczna Kraina Łemków i Pogórzan".

  W dniu 29 stycznia 2015 r. w Skansenie Archeologicznym „Karpacka Troja” k. Jasła odbyło się piąte spotkanie konsultacyjne, podsumowujące wypracowanie strategii zrównoważonego rozwoju Turystyki Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan (na lata 2014-2020). Organizatorem spotkania było stowarzyszenie „Beskid Zielony” Lokalna Organizacja Turystyczna, a skierowane było do przedstawicieli jednostek samorządowych, przewodniczących rad, przedstawicieli lasów państwowych, parków narodowych i parków krajobrazowych, pracowników Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz właścicieli gospodarstw agroturystycznych.

 • Kolędy w Jaśliskach.

  Już po raz trzeci w jaśliskim Sanktuarium Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi odbył się Noworoczny Koncert Chórów „Jaśliskie Kolędowanie”. W niedzielne popołudnie 25 stycznia 2015 r. zgromadzona licznie publiczność wysłuchała najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu czterech chórów z Polski i Słowacji.

Strona 1 z 38
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2015-03-02 14:55
 • |
 • Licznik odwiedzin: 720 097