Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • Etap parkowy konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

  W dniu 16 stycznia 2015 roku odbył się III etap (parkowy) Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, którego celem było wyłonienie najlepszych drużyn reprezentujących dwa parki krajobrazowe - Czarnorzecko-Strzyżowski i Jaśliski. Udział w nim wzięły drużyny szkolne z Gimnazjów we Frysztaku i Domaradzu oraz Jaślisk i Tylawy. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, zaś końcowa ocena drużyny była sumą punktów poszczególnych jej członków.

 • Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z wizytą w siedzibie Zespołu.

  W dniu 15 stycznia 2015 r. grupa 40 osób, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krośnie w ramach wyjazdu terenowego odwiedziła siedzibę Zespołu. Podczas wizyty uczestnicy zwiedzili audiowizualną salę edukacyjną, w której mieli okazję skorzystać z nowoczesnej formy przekazu wiedzy.

 • Dzieci z Jedlicza poznają pomniki przyrody.

  W dniu 14 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Wincentego Manierskiego w Jedliczu odbyło się spotkanie pracownika Zespołu z zuchami z 11 GZ „Laskowe Orzeszki” na temat wybranych pomników przyrody zlokalizowanych w Karpackich Parkach Krajobrazowych.

 • Informacja

  Informujemy, że dzień 2 stycznia 2015 r. jest dniem wolnym od pracy w Zespole Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie za ekwiwalentnym odpracowaniem w sobotę 17 stycznia 2015 r.

 • Wigilia w Domu Dziecka w Żyznowie.

  W dniu 21 grudnia 2014 r. przedstawiciel Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie wziął udział w wieczorze wigilijnym zorganizowanym w Domu Dziecka w Żyznowie. Przed uroczystą kolacją wychowankowie domu dziecka wystawili jasełka i śpiewali kolędy. Po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor, wychowankowie, wychowawcy i zaproszeni goście podzielili się symbolicznym opłatkiem i składali sobie życzenia. Następnie odbyła się wspólna uroczysta wigilia, która była podsumowaniem tego tradycyjnego wieczoru.

Strona 1 z 41
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2015-01-22 11:52
 • |
 • Licznik odwiedzin: 642 350