Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, 38-450 Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a, tel./fax (0-13) 43-631-87, 43-674-62

Mapka

Przyroda

Ogromne leśne przestrzenie ( 65% powierzchni parku ) mozaikowo urozmaicają łąki i pastwiska. Las ukrywa liczne młaki ...

[ czytaj więcej ]

Rezerwaty

Rozporządzenie nr 64/99 Wojewody Podkarpackiego z dnia 31 sierpnia 1999r. Dz.Urz.Woj. Podkarpackiego nr 20 z ...

[ czytaj więcej ]

Aktualności

 • Podsumowanie IV Edycji Konkursu Fotograficznego.

  W dniu 31 października 2014 roku odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników IV Edycji Konkursu Fotograficznego „Przyroda i krajobraz w Karpackich Parkach Krajobrazowych” oraz wręczenie nagród i upominków.

 • Posiedzenie Rady Koordynacyjnej Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”.

  W dniu 27 października 2014 roku w Ubli odbyło się posiedzenie Rady Koordynacyjnej Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”. Podczas posiedzenia Rada Koordynacyjna uzupełniła o istotne treści Porozumienie zawarte w dniu 15 listopada 2013 roku, które będzie obowiązywać do 15 listopada 2023 roku. W trakcie spotkania zaplanowano również wspólne inicjatywy na terenie Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”, ukierunkowane na realizację trzech celów.

 • Dzieci z Chorkówki w sali edukacyjnej Zespołu.

  W dniu 3 grudnia 2014 roku dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Łukasiewicza w Chorkówce uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej Zespołu. W programie było zwiedzenie wystawy faunistycznej i etnograficznej, projekcja filmu krajoznawczego oraz rozpoznawanie głosów zwierząt za pomocą tablicy interaktywnej.

 • Warsztaty tematyczne „KARPATY ŁĄCZĄ”.

  W dniu 4 grudnia 2014 r. pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie uczestniczył w warsztatach tematycznych poświęconych strategii zrównoważonego rozwoju turystyki Magicznej Krainy Łemków i Pogórzan. Spotkanie konsultacyjne podzielone było na IV warsztaty tematyczne, których organizatorem była Lokalna Organizacja Turystyczna „Beskid Zielony”. Każdy z warsztatów miał inną tematykę.

 • Posiedzenie Rady Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

  W dniu 15 grudnia 2014 r. odbyło się w siedzibie Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, Dukla, ul. Trakt Węgierski 8a posiedzenie Rady Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie. Posiedzenie poświęcone było podsumowaniu działalności Rady za okres minionej kadencji 2009-2014 oraz działalności Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie w roku 2014. Na zaproszenie Rady w posiedzeniu uczestniczył Dyrektor Departamentu Ochrony  Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego oraz pracownicy Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie.

 • Etap gminny konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

  W dniu 12 grudnia 2014 roku odbył się II etap ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” na terenie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Udział w nim wzięły drużyny gimnazjalistów z Gimnazjum we Frysztaku i Stępinie. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający się z 25 pytań, zaś końcowa ocena drużyny była sumą punktów poszczególnych jej członków. W zmaganiach konkursowych najlepsi okazali się uczniowie z gimnazjum we Frysztaku, którzy zdobyli 184 punkty i to oni wezmą udział w III etapie /parkowym/ konkursu.

 • II SPOTKANIE MEDIACYJNE NATUROWEJ GRUPY ROBOCZEJ w obszarze Natura 2000 BIESZCZADY PLC180001.

  W dniu 23 października 2014 roku w Lutowiskach odbyło się drugie z pięciu Spotkań mediacyjnych Naturowej Grupy Roboczej zaplanowanych na obszarze Natura 2000 Bieszczady PLC180001 w ramach realizacji działań polegających na pełnieniu funkcji Moderatora w procesie konsultacji społecznych związanych tematycznie z Europejską Siecią Ekologiczną Natura 2000 na pięciu wybranych obszarach Natura 2000 objętych projektem Life nr 10 INF PL 677.

 • Konferencja „Transgraniczna współpraca na rzecz turystyki uzdrowiskowej pogranicza polsko – ukraińskiego”.

  W hotelu Ambasadorskim w Rzeszowie w dniu 11 grudnia 2014 roku odbyła się konferencja „ Transgraniczna współpraca na rzecz turystyki uzdrowiskowej pogranicza polsko – ukraińskiego”. Podczas konferencji podsumowano działania Stowarzyszenia „Pro Carpathia” i dziesięciu instytucji z Polski oraz jedenastu z Ukrainy w zakresie turystyki uzdrowiskowej na terenie pogranicza polsko – ukraińskiego.

Strona 1 z 40
poprzednia | następna
 • Data aktualizacji: 2014-12-16 14:10
 • |
 • Licznik odwiedzin: 600 632